14-06-2018 19:53

Русия обра овациите на старта (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Домакините не дадоха никакъв шанс на Саудитска Арабия

Домакините на 21-я Мондиал - Русия, започнаха ударно шампионата с отлична победа с 5:0 срещу селекцията на Саудитска Арабия. Двубоят мина под диктовката на руснаците, които имаха шансове да направят успеха си и по-изразителен.

В 12-ата минута суматоха в наказателното поле на Саудитска Арабия позволи на Газински да отбележи за 1:0. До почивката възпитаниците на Станислав Черчесов вкараха и още един гол, дело на влезлият принудително като резерва Денис Черишев в 43-ата минута.

Вечерта явно беше на резервите и буквално секунди след като в 70-ата минута се появи в игра, Артьом Дзюба сложи точка в спора с красив трети гол.

Секунди преди края Денис Черишев отбеляза за 5:0 с външен фалц, не оставил никакви шансове на стража на Саудитска Арабия. Точката обаче постави Головин от свободен ударм дълбоко в добавеното време - 5:0.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ВИЖТЕ КЛАСИРАНЕТО В ГРУПА А

Тагове: Мондиал 2018, Световно първенство, Русия, Саудирска Арабия, Денис Черипев, Юри Газински, видео, статистика