18-06-2018 19:53

Белгия разби Панама за едно полувреме (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Дебютантите имаха своите шансове, но класата на червените дяволи беше сериозна

Отборът на Белгия започна с очакван успех с категоричното 3:0 срещу абсолютния дебютант на световни финали Панама в първи мач от предварителната група G.

Белгия като че ли очакваше Панама сам да си вкара голове преди почивката и не показа нищо от това, което поставя страната сред фаворитите на Мондиал 2018. Двата тима се оттеглиха на разбор при 0:0.

Тимът от Европа стигна малко случайно до първия си гол в 47-ата минута, когато Дрис Мартенс посрещна от воле по диагонал избита топка и я вкара в горния десен ъгъл на вратата за 1:0. Веднага след това Тибо Куртоа спаси Белгия от изравняване, след като Майкъл Мурильо остана сам срещу него.

Ромелу Лукаку покачи на 2:0 в 69-ата минута, а след още шест отново той завърши отлично контраатака за 3:0.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ВИЖТЕ КЛАСИРАНЕТО В ГРУПА G

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, Панама, Белгия, статистика, Дрис Мартенс, Ромелу Лукаку