21-06-2018 22:53

Хърватия разпори Аржентина (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Меси кръгла нула, вратар даде тон за рецитала на балканците

Финалистът от Мондиала преди четири години Аржентина показа, че безобразно слабата игра срещу Исландия не е била случайна и след нова нескопосана продукция отстъпи с 0:3 от може би най-стабилния от началото на шампионата тим на Хърватия.

На практика Аржентина игра човек и по-малко през целия мач. Залязващият Лионел Меси, който така и няма да вземе нищо значимо с националния отбор.

Първата част на мача беше скучна, с едно по-сериозно положение за Аржентина и две за Хърватия. Проблемите на южноамериканците обаче вече си личаха. Меси почти не пипна топката, Масчерано беше неориентиран в средата, а крилата нямаха никакъв шанс.

В 53-ата минута Кабайеро подари топката на Ребич, който от воле направи 1:0 за Хърватия. Аржентина се опита да натисне, но нямаше никакви аргументи. Десет минути преди края Лука Модрич от около 15 метра заби красиво попадение за 2:0. Малко по-късно хърватите натресоха и гредата.

Истинската разлика между двата тима си пролича в последната минута, когато трима хървати направиха за смях защитата на "гаучосите" и Ракитич вкара за 3:0.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ВИЖТЕ КЛАСИРАНЕТО В ГРУПА D

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, Аржентина, Хърватия, Лука Модрич, Иван Ракитич, Анте Ребич, статистика