23-06-2018 16:55

Белгия не допусна изненада (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Тунис се опита, но нямаше отговор на класата на съперника

Отборът на Белгия изигра нов впечатляващ мач и с лекота се наложи с 5:2 над отбора на Тунис в мач от група G на Мондиал 2018. Два гола отбеляза Лукаку, а още толкова добави Еден Азар. Резервата Батшуаи имаше половин дузина възможности след влизането си в 68-ата минута и в последната минута все пак успя да вкара.

В петата мимнута реферът от САЩ Маруфо не пожела да изпозва VAR при изключително спорно решение за дузпа за Белгия и Еден Азар откри за 1:0. Десет минути след попадението Ромелу Лукаку сякаш реши всичко с втори гол, но 120 секунди след неговото попадение Дилан Брон от Тунис намали на 2:1.

Противно на очакванията Тунис покза стабилна игра и чести набези към вратата на Куртоа, някои от които бяха и доста опасни.

Грешка в защитата им, секунди преди края на полувремето, позволи на Лукаку да излезе сам срещу Бен Мустафа и не сбърка - 3:1.

Еден Азар в 51-ата минута отрезви с четвърти гол африканците, които си мислеха, че владеят инициативата в началото на втората част.

Миши Батшуаи се появи в игра в 68-ата минута и за по-малко от десет минути пропусна на четити пъти да отбележи нов гол за Белгия, като веднъж го спря гредата, два пъти стражът на Тунис и един път защитник изби от голлинията. Все пак той дочака шанса си в 90-ата минута, когато направи 5:1.

Крайният резултат бе оформен от Вехби Хазри, който отбеляза втори гол за Тунис, буквално в последната секунда.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ВИЖТЕ КЛАСИРАНЕТО В ГРУПА G

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, Белгия, Тунис, статистика, Еден Азар, Ромелу Лукаку, Дилан Брон, Миши Батшуаи, Вехби Хазри