24-06-2018 16:54

Англия разпиля Панама (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Селекцията от Острова унищожи съперника с пет гола до почивката

Отборът на Панама усети на плещите си какво е да си аутсайдер на световно първенство по футбол след като трябваше да преглътне унижението да получи 6 гола от развилнялия се тим на Англия. Отборът от Централна Америка обаче написа история с отбелязването на първи гол на Мондиал при крайното 6:1 за Англия.

Джон Стоунс откри голеадата в осмата минута след центриране от корнер и удар с глава. Хари Кейн удвои от дузпа в 22-ата минута, а в 36-ата Джеси Лингард отбеляз красиво попадение след двойно подаване пред вратата.

Истинска наслада за окото бе четвъртият гол, дело отново на Джон Стоунс, който завърши с глава многоходова комбинация от заучено положение. Краят на полувремето беше белязан от разправии, предизвикани от втора дузпа в полза на Англия, коректно отсъдена за борцови похвати срещу Кейн. Потърпевшият бе точен за 5:0.

Англия свали педала от газта след почивката и без да се натяга стигна до шесто попадения в 62-ата минута, при което като автор бе записан Кейн, който имаше заслугата само да отклони неволно топката - 6:0.

В 78-ата минута Фелипе Балой вкара историческия първи гол за Панама на световни футболни финали, след като засече чудесно центрирана от свободен удар топка.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

ВИЖТЕ КЛАСИРАНЕТО В ГРУПА G

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, Панама, Англия, Джон Стоунс, Хари Кейн, Джеси Лингард, Фелипе Балой