02-07-2018 22:58

Късна драма прати Белгия на четвъртфинал (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Япония изгуби аванс от два гола и отпада от борбата

Белгия изоставаше с два гола в 52-ата минута, но с мощен натиск успя да обърне тима на Япония и след 3:2 с попадение дълбоко в добавеното време се класира на четвъртфинал на Мондиал 2018.

Белгия опита натиск в началото и ранна развръзка, но не стигаше до положения преди почивката. Япония даде заявка за сериозен отпор с бойка игра в защита и хитри отигравания на контраатака. Първата част обаче завърши без голове и с твърде малко положения предвид факта, че Белгия е най-резултатния тим в първата фаза.

Второто полувреме започна вихрено с два гола за Япония - в 48-ата и 52-ата минути. В първата ситуация "самураите" завършиха чрез Харагучи бърза контратака и слаба изява на защитата, Веднага след него Такаши Инуй вкара интелигентно от около 15 метра за 0:2.

Белгия скочи като ужилена и през Кавашима завря и закипя. Европейците имаха нужда от абсолютно случаен гол на Ян Вертонген в 69-ата минута да намалят, а пет минути по-късно резервата Фелайни с глава изравни - 2:2.

Европейците се настаниха трайно в зоната на около 20 метра пред вратата на Кавашима и поставиха под сериозно напрежение него и отбраната. Японците опитваха с контри, но в заключителната фаза им липсваше самочувствието.

Япония натисна в последните секунди, но след удар и корнер, топката попадна в Куртоа, който организира светкавична контра в четвъртата минута на добавеното време и резервата Шадли от два метра направи 3:2 за Белгия.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Тагове: Мондиал 2018, световно първенств, Белгия, Япония, Маруан Фелайни, Ян Вертонген, Насер Шадли, Такаши Инуй, Генки Харагуши