03-07-2018 23:55

Прокобата за Англия падна! (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Трите лъва успяха след дузпи от четвъртия опит и са на четвъртфинал

Отборът на Англия се превърна в последния четвъртфиналист на Мондиал 2018, след като успя да направи нещо историческо - да продължи напред след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът с Колумбия завърши 1:1 с ифарктно изравняване на южноамериканците дълбоко в добавеното време. При дузпите англичаните вкараха четири пъти срещу три за съперника.

Двата тима се захапаха здраво от самото начало и за всички стана ясно, че качествен мач няма да има. Англия владееше повече кълбото и атакуваше по-често, но след 70-я метър просто не знаеше какво да прави. Освен всичко друго двубоят бе много нервен и през цялото време на косъм от истински взрив на терена.

Нещата не се промениха и след почивката, с малката разлика, че колумбийците направиха грешката да тушират Хари Кейн в наказателното поле, за което Англия получи дузпа. Капитанът Кейн застана зад топката и в 57-ата минута откри от наказателен удар - 0:1.

Това беше време, в което футбол почти нямаше. Накъсана и нервна игра, разправии и искане на конкретни решения от съдията, безброй жълти картони. Положенията липсваха, а феновете се сетиха, че Англия има врата едва десетина минути преди края, когато Куадрадо от добра позиция стреля над нея.

Пикфорд наорави великолепно спасяване в третата минута на добавеното време, но след последвалия корнер редовният герой на Колумбия напоследък Джери Мина с глава изравни - 1:1.

Продълженията бяха дебнене и стремеж да не се сбърка. В началото на второто Англия понатисна, а Колумбия откровено се задъхваше. Дани Роуз пропусна от малък ъгъл, а малко след това пробив на Варди беше с мъка отразен от защитата. Ерик Дайър също можеше да съжалява за пропуск с глава.

Така се стигна до английския исторически кошмар - дузпите.

Фалкао разстреля Пикфорд при първата дузпа, а същото веднага след това направи и Хари Кейн. Куадрадо отново изведе напред Колумбия, но Рашфорд възстанови равенството с прецизен удар в десния ъгъл. Третият изпълнител за Колумбия - Муриел вкара технично, а след него Хендерсън позволи на Оспина да спаси удара му. Нервите на Урибе не издържаха и той нацели гредата при четвъртата дузпа за Колумбия, а Трипиър се възползва и изравни до 3:3. Опитният Бака бе ужасен да види как Пикфорд спасява дузпата му, а Ерик Дайър пренаписа историята - гол, победа и класиране след дузпи за Англия.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, Англия, Колумбия, Хари Кейн, Джери Мина