03-07-2018 11:46

Англия ще отговори на много въпроси

Gulliver Photos/Getty Images

Трите лъва излизат в първия си наистина здрав мач на този Мондиал

До момента Англия изигра три странни мача. В първия срещу непретенциозния Тунис спечели трудно с 2:1. Във втория пък разби с 6:1 Панама. Третият го загуби, но той беше без значение за класирането й напред.

Затова днес срещу Колумбия е първият истински тест за "трите лъва". И ако Швеция срещу Швейцария ще мине и замине, независимо какво ще се покаже в него, то Колумбия - Англия ще се помни, ако ще да няма и нито едно положение в мача. Двата тима се срещат един срещу друг на "Откритие" в Москва от 21:00 ч. тази вечер.

За островитяните, които ще бъдат поддържани от половината планета, този мач е огромен шанс да възвърнат позициите си на световната сцена, докато колумбийците ще търсят затвърждаване на своите и излизане от сянката на южноамериканските си конкуренти.

Колумбийците набират скорост и показват добри игри, като разчитат много на статичните положения, в които най-всички е Джери Мина със своите 195 см. Големият въпрос преди мача е дали звездата на тима Хамес Родригес ще е възстановен след контузията,която получи в мача със Сенегал. Все пак очакванията са селекционера Хосе Пекерман да не рискува с включването на звездата си от първата минута.

В лагера на Англия бяха зарадвани от новината, че Деле Али ще започне като титуляр, след като пропусна последните два мача срещу Панама и Белгия. В игра се завръщат всички, които почиваха срещу Белгия, включително и капитанът Хари Кейн.

В исторически план "трите лъва" нямат загуба от Колумбия в петте им предишни срещи. За последно двата тима играха през 2005 година, когато Англия печели с 3:2 след хеттрик на Майкъл Оуен. През 1998 година двата тима се срещат в групите на световното във Франция, като победата печелят англичаните с 2:0 с попадения на Дарън Андертън и Дейвид Бекъм. Това обаче са само цифри, от които Фалкао, Мина и Хамес изобщо не се интересуват.

Колумбия достига до елиминациите за трети път в историята си, а на миналото световно първенство игра четвъртфинал, загубен от бъдещия шампион Бразилия.

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, преди мача, Англия, Колумбия