06-07-2018 22:55

Бразилия е Чао от мондиала (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

Смъртоносни контри и великолепен вратар класираха Белгия на полуфинала

Отборът на Бразилия стана поредното световно футболно светило, което каза Чао на Мондиал 2018 г, след загуба с 1:2 от тима на Белгия в здрав четвъртфинален мач. Бързите контраатаки и страхотният Тибо Куртоа бяха в основата на успеха на белгийците, които за втори път в историята са на този етап от турнира.

Първата част беше истинска трагедия за Бразилия. И докато слабата игра на Неймар не бе новина, то нищо в машината на Тите не работеше както трябва. Несъсредоточена атака, рехава средна линия и заспала отбрана.

Бразилците първи стигнаха до положения и дори удариха греда, но опасностите, които създаваха бяха по-скоро резултат от хаотична игра. Те стигаха до разбърквания и нищо повече.

Белгия се защитаваше квалитетно и контраатакуваше смъртоносно. Първият гол всъщност бе вкаран от Бразилия. След корнер Фернандиньо вкара с ръка в собствената си врата за 0:1. В 31-ата минута след контраатака топката попадна в Де Брюн, който с плътен удар от границата на пеналта удвои.

Южноамериканците продължаваха да са безидейни и разчитаха на удари отдалеч, които бяха или спасявани, или не намираха целта.

След почивката Неймар опита грозна симулация в наказателното поле, която разбира се не мина. В 56-ата минута Мажич бе крайно затруднен в спорна ситуация, в която Жесус загуби топката, след което имаше контакт с Компани и в продължение на близо минута сърбинът се чуди какво решение да вземе.

Куртоа показа висока класа в 61-ата минута, като спаси от малък ъгъл. Малко преди това всичко за Бразилия можеше да свърши, ако след поредната контраатака Еден Азар беше намерил очертанията на вратата.

В 76-ата минута резервата Ренато Аугусто намери с глава меко центриране в наказателното поле и върна Бразилия в мача - 1:2.

Белгия закъса сериозно в последните минути и единствено гледаше как Бразилия натиска и пропуска. Този великолепен, този фантастичен Тибо Куртоа, извади страхотен удар на Неймар в четвъертата минута на добавеното време, решавайки на практика всичко в този мач.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Тагове: Мондиал 2018, световно първенство, Бразилия, Белгия, статистика, Ренато Аугусто, Кевин де Брюн, Фернандиньо