Мондиал 2018

11-07-2018 20:35

Нов голям срам за Левски (статистика)

Европровалите на сините продължиха и в Лихтенщайн

Отборът на Левски написа поредна срамна страница от историята си в евротурнирите, позволявайки на скромния лихтенщайнски Вадуц да ги победи с 1:0 в първи мач от първия квалфикационен кръг в Лига Европа.

Левски получи гол по начин, който не отива на отбор с претенции. Мариани се замота и сбърка, а докато Обертан правеше фасони, играчите на Вадуц направиха бърза контра, която бе завършена от Мохамед Кулибали в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Преди това "сините" трябваше да съжаляват, че Буш не бе по-съсредоточен, за да отбележи и да вкара мача в приятен за българския тим развой.

До края на полувремето Левски показа игра, която едва ли се е понравила на феновете на тима. След центриране по земя в 31-ата минута, играч на Вадуц можеше да си вкара автобол, но стражът спаси.

Това бе и всичко най-интересно за полувремето. След почивката Левски се втурна напред, а домакините търсиха шансовете си на контраатака. "Сините" се настаниха трайно в половината на Вадуц и създадоха достатъчно положения, за да не се притесняват за реванша, но така или иначе голове не падаха.

Нещо повече, с напредване на времето играчите на Вадуц все по-смело гледаха към вратата на Митрев, но за щастие класата им не позволи да създадат реални положения.