Мондиал 2018

12-07-2018 20:55

Славия удари корави финландци

Момчил Цветанов донесе ценния евроуспех на белите

С гол на Момчил Цветанов десет минути преди края отборът на Славия се наложи с 1:0 над тима на Илвес Тампере, в мач от Първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Славия удари греда още в началото след удар на Карабельов. В 26-ата минута Гамаков вкара от засада и попадението бе отменено.

В края на полувремето домакините се активизираха и погледнаха по-смело към вратата на Петков, но без успех.

В 80-ата минута Славия откри резултата. Иванов бе оставен на празно пространство в полето на Илвес и видя нахлуващия Цветанов. Чико пое топката сам срещу вратаря и успя да я прати в долния ляв ъгъл за 1:0.