Мондиал 2018

12-07-2018 22:35

ЦСКА слаб в дебюта на Йевтич

Витаутас Черниаускас спаси червените от резил насред Армията

Отборът на ЦСКА се завърна с успех на европейската сцена след 1:0 срещу непретенциозния Рига в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Удар от над 25 метра на Тиаго Родригес донесе минималния успех, но най-полезният играч за "червените" бе Витаутас Черниаускас.

ЦСКА изигра слабо първо полувреме, в което положенията бяха крайно недостатъчно. Резултатът 0:0 се запази до почивката единствено заради великолепната игра на Черниаускас, който спаси два сигурни гола в началото и края на полувремето.

"Червените" се окопитиха едва в средата на полувремето, но бяха прекалено беззъби в атака.

Втората част започна така както се надяваха феновете, но голът на Тиаго Родригес с удар отдалеч за 1:0 не промени факта, че "червените" не знаеха какво да правят в предни позиции.

Голът не промени нещата и ЦСКА пак зацикли в средата и предни позиции. Пред вратата на Рига имаше някакви подобия на положения, но не и реални опасности. Така логично мачът завърши без повече голове.

Тагове: Лига Европа, Рига, ЦСКА, Тиаго Родригес, Витаутас Черниаускас