Вечното дерби

04-08-2018 18:13

ПСЖ с първи трофей за сезона

Парижани спечелиха Суперкупата на Франция

Отборът на Пари Сен Жермен разгроми с 4:0 Монако в сблъсъка за Суперкупата на Франция. Два гола за парижани реализира Анхел ди Мария, който стана автор на първото и последното попадение в срещата, играна в Шънжън (Китай).

Ди Мария първо бе точен в 33-ата минута, а във втората минута на добавеното време оформи крайния резултат. Между неговите попадения вратата на Диего Беналио поразиха младоците Кристофър Нкюнкю (40) и Тимъти Уеа (67).

Мачът бе официален дебют за ПСЖ за легендарния вратар Джанлуиджи Буфон, който това лято напусна Ювентус, за да облече екипа на френския първенец.

Бразилската суперзвезда Неймар пък започна на скамейката на резервите за столичани и се появи в игра в последния четвърт час.

Тагове: ПСЖ, Монако, Франция