Вечното дерби

12-08-2018 22:40

Мауридес измъкна ЦСКА (видео и статистика)

Два гола на бразилеца оставиха червените на върха на класирането

Отборът на ЦСКА се измъкна на косъм от разочароващо равенство срещу Славия и все пак успя да измъкне инфарктна победа с 2:1 с два гола с глава в последните минути на двете полувремена, и двата дело на Мауридес Роке Жуниор.

ЦСКА изигра много слабо първо полувреме, в което въпреки че държа повече топката, нямаше никаква идея как да стигне до вратата. До третата минута на добавеното време и единствената сериозна опасност беше удар на Десподов от свободен удар, при който топката на два пъти удари гредата преди Стергиакис да я улови.

"Червените" показаха класата си в последните секунди на добавеното време, когато много добро разиграване отдясно на атаката бе завършено с хубаво центриране на Десподов и гол с глава на Мауридес - седми негов в седем мача за "армейците".

Незадоволителното представяне на ЦСКА продължи и след почивката и въпреки игровото превъзходство, Славия се върна в мача с гол от статично положение. В 67-ата минута Велковски центрира от фаул, а Янис Карабельов се озова сам и с глава изравни.

В 74-ата минута Стергиакис спаси Славия след удар на Десподов, а в минутите до края "червените" нямаха възможности за гол. Както и при първия гол обаче, изригване отдясно, бе последвано от центриране и Мауридес от трудна позиция вкара втори гол с глава - 2:1.