Мондиал 2018

14-09-2018 21:50

Футболна драма в Разград (видео и статистика)

Лудогорец би аутсайдера Верея в последните минути

Лудогорец измъкна трудна победа от най-слабия отбор в Първа лига - Верея, побеждавайки го с 2:1 като домакин след драматичен късен обрат.

Първата част само загатна за голямата драма, но за съжаление едва около 600 зрители на стадиона-красавец в Разград имаха възможност да й се насладят на живо. Лудогорец, осъзнаващ докрай голямата си класа и предимство, подхождаше лежерно към малкото ситуации, които му се откриваха, а към 45-ата минута в актива им имаше едва един удар в очертанията на вратата.

В 40-ат минута обаче, при първата ситуация в полза на Верея, Антон Огнянов отбеляза от свободен удар първия гол както в мача, така и за старозагорци в настоящия шампионат.

Лудогорец увеличи оборотите след почивката, а половин час преди края в игра се появи и още един нападател в лицето на Якуб Швиерчок/ю.

Шампионите стигнаха най-малко до точка в 78-ата минута, когато с удар извън наказателното поле Антон Недялков изравни.

За да стане тази драма на "Лудогорец Арена" още "по-поредна" и още "по-футболна", Лудогорец стигна и до втори гол, четири минути по-късно с попадение на Марселиньо за 2:1.