Трансферна зима 2019

25-09-2018 18:45

Без изненади в първия ден от мачовете за Купата

Берое и Левски газят, останалите от елита икономични като гости

Надпреварата в 1/16 финалите в турнира за Купата на България започна днес с изиграването на първите мачове.

В Пловдив Левски не срещна особена съпротива срещу третодивизионния Атлетик Куклен и го победи с 6:0 на Лаута. До почивката сините водеха с голове на Кабов и Буш, а след това добавиха още три - два на Иванов и един на Насименто, а играч на домакините си отбеляза автогол.

Отборът на Берое нямаше никакви ядове срещу треторазредния Хебър и с голове на Цветков и два на Алфредо до 17-ата минута, реши двубоя в своя полза. Малко след подновяването на играта Цонев вкара четвърти гол. До края на мача Фърчулеску покачи на 5:0, а Алфредо оформи хеттрик за 6:0. Михайлов отбеляза почетен гол 12 минути преди края.

Локомотив (Пловдив) бе икономичен срещу Поморие и го победи като гост с 1:0. Същото като гости сториха още Локомотив (София) и Септември, съответно срещу Добруджа и Кариана.

Царско село бе изненадан още в шестата минута в Радомир с гол на Зюмбюлев в полза на домакините от Струмска слава. Тасев удвои десет минути преди края, а Васил Калоянов намали на 2:1 в последните секунди. Така Царско село тактически се отърва от бремето на поне един допълнителен мач и се съсредоточава изцяло върху шампионата.

Етър взе добро предимство още в осмата минута като гост на Литекс с гол на Петков. До почивката Стоянов покачи на 2:0 и подсказа кой ще е крайният победител в срещата, която завърши по този начин.

В Гълъбово Ботев и Витоша не си вкараха голове след 120 минути игра, а отборът от елита в крайна сметка победи с 9:8 след дузпи.

Тагове: Купа на България