Вечното дерби

13-10-2018 23:37

България продължава без грешка (видео и статистика)

Силна втора част донесе решаващ обрат срещу Кипър

Отборът на България изигра силни втори 45 минути на мача с Кипър в Лигата на нациите, благодарение на които бе постигнат обрат и успех с 2:1, с който родните национали добавиха нови три точки в по пътя към първото място в крайното класиране в Дивизия C, група 3.

България не игра по-различно през първата част от досегашните мачове - неособено убедителен и качествен футбол, но съпроводен от бойка, екипна игра. На пръв поглед "трикольорите" имаха преимущество, но стражът на Кипър така и не беше обезпокоен с точни удари към него. Атаките на въпитаниците на Петър Хубчев се концентрираха основно по лявото крило и завършваха с неудачни центрирания, до едно обрани от отбраната на съперника.

От своя страна гостите се отчетоха с удар към Илиев, отразен от него в корнер, а в края на полувремето страхил попов пусна зад гърба си противник, който центрира на Кастанос и той прониза вратата за 0:1.

Кипър пропусна да реши мача в 50-ата минута, когато останалият сам срещу вратаря Сотириу би високо над вратата.

България изригна с великолепна комбинация в 59-ата минута между Неделев-Страхил Попов и Десподов, в която топката падна на тревата чак след като бе забита в мрежата от играча на ЦСКА за 1:1.

Следващите минути категорично потвърдиха, че България играе най-доброто си полувреме от началото на кампанията. "Трикольорите" натиснаха здраво, а в 67-ата минута нова атака отдясно бе завършена с центриране и чудесен удар на Неделев за 2:1.

До края нашите леко отстъпиха газта, но за сметка на това напълно контролираха събитията на терена и в крайна сметка се поздравиха със заслужен успех, който ги укрепва на върха на класирането.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Тагове: Лига на нациите, България, Кипър, видео, статистика, Кирил Десподов, Тодор Неделев