08-11-2018 00:09

Реал помаха с ръчичка в Пилзен

Снимка Даниел Касас

Белите вкарват много, но още не са класирани за осминафинал

Реал Мадрид отнесе с 5:0 Виктория на кокетното им 11-хилядно стадионче в Пилзен и почти си подпечата осминафинални визи в Шампионската лига, където защищава 13 титли (3 поредни). “Кралете“ поздравиха с успех новият си треньор Санти Солари при дебюта му в Европа, заедно с Рома водят с по 9 точки група G и прекият им двубой в Рим ще уточни лидера.

Реал тръгна с контрол и атаки, но чехите се озъбиха с контра на Хросовски, при която Начо отчаяно нацели гредата на дебютиращ в Европа с Реал Куртоа. Виктория натисна, а капитан Рамос в скок за топка разби с лакет носа на Хавел и го прати в болница при това безнаказано от Айтекин.

Карим Бензема откри в 20-ата минута с пробив отдясно и два готини финта, показвайки че има вечер и няма да се посрами при поредната евросреща. Казмиро мушна втория с глава след ъглов след минутка. В 37-ата при стстичен и асистенция с глава от Гарет Карим записа дубъл. В следващата атака и Бейл вкара при пас с глава от французина.

Бензема записа 201-ви кариерен гол за “белия балет“ и цели шестото място на Уго Санчес (208, Кристиано лидер с 451), в ШЛ пък е вече трети голаджия с 57, а само Меси (105) и Роналдо (121) са пред него.

Куртоа боксира точен удар на Копиц след почивката. Солари пък пусна 21-годишния Санчес вместо Рамос (заплашен от натрупани на картони), показвайки както Зидан, че всички ще са в ротации (Модрич, Иско, Асенсио бяха избрани да почиват в мача). Винисиус смени Бензема. Хросовски изпусна да вкара отдалеч. Тони Крос вкара петия при пробив на Вини и след смяна с Иско (влизащ бавно в ритъм след операция на апендисит) получи реверанс от Рамос на пейката. Вини опитваше атаки при всяка възможност, при една Гарет разтърси трета греда.

“Футболистите показаха таланта си при гола, видяхме няколко наистина прекрасни. Щастлив съм. – призна Санти Солари след третата си поредна победа като треньор на Реал. -  С цялото ми уважение и адмирации към Кейлор, голям кавалер, много обичан в тима, взех решение да играе Куртоа.

42-годишният аржентинец дори се пошегува на комплимент от чешки журналист, че с 3 победи от 3 мача вероятно е сложил край на кризата в тима:

“Не познавате Мадрид, господине, ние постоянно живеем в криза, дори щом печелим Шампионската.“

“Просто днес имах малко повече късмет отпреди – вкарах два. Преди не влизаше. – каза ухилен Карим Бензема, който играл с обувки от 2014 година за кадем. - Головете ни дават самочувствие. Винаги работим здраво на тренировки, аз виждам Солари за треньор на Реал, докрай ще сме с него.“

Миналогодишните полуфиналисти в ШЛ Рома прекъснаха серията от 5 загуби като гости с 2:1 над ЦСКА в Москва. Екзекуторът на Барса Костас Манолас откри на старта, Арнор Сигурдсон изравни след почивката, но турският съдия Чакър им изгони Хордур Магнусон с втори жълт в 55-ата мин. Лоренцо Пелегрини веднага заби, после тв-кадрите показаха засада. Именно “златният“ носещ 3 точки гол може да реши класирането на “римските вълци“ за Топ 16 - с 9 точки те са почти сиурни.

Младият отбор на Виктор Гончаренко, тръшнал 13-кратните шампиони Реал Мадрид през октомври, се бореше докрай създавайки доста атаки, но не можа да вкара топката в мрежата и върви трети с 4 т. и слаби теоретични шансове.

Тагове: Реал Мадрид, Виктория Пилзен, Карим Бензема, Рома, ЦСКА Москва