08-11-2018 08:05

Юнайтед нокаутира Юве в Торино

снимка: Даниел Касас

Кристиано вкара, но тимът на Моуриньо отложи класирането напред

Манчестър Юнайтед шокира с драматичен обрат с 2:1 Ювентус на стадиона им в Торино и четвърти кръг на груповите мачове и отложи класирането им за Топ 16 на Шампионската лига. Английският гранд си върна за загубата на “Олд Трафорд“ и ще се бори за второто място, дотук събра 4 точки.

Мачът тръгна скучно тактически с добри защити от съперниците и малко грешки. Кедира нацели греда, Кристиано имаше друг шанс. Пауло Дибала също прати топка в напречния стълб след почивката с левачка по диагонал.

Кристиано видя тънък пас към наказателното от Бонучи в 65-ата минута, изскочи на скорост и вкара с безпощадно воле рекорден 121-ви гол в турнира, с трети голям отбор след Юнайтед и Реал. Попадението пращаше “Старата госпожа“ на осминафинал и сред привилигированите групови лидери. Дори реми ги класираше, но не би.

Наръх 27-ия си рожден ден Давид Де Хеа спаси втория срещу Пянич, сърбинът имаше нови 2 хубави шанса, удари греда. Хуан Куадрадо също изпусна да затвори мача и даде криле на гостите. Жозе Моуриньо дирижираше с успешни корекции. Рашфорд и Мартиал не успяха, но Хуан Мата майсторски изравни от пряк свободен за “червените дяволи“ в 86-ата, а в последната минута след статичен на Погба и карамбол Алекс Сандро им подари победа с автогол. Спечелилият с Порто и Интер “Ушата купа“ Моуриньо “поздрави“ трибуните с ръка на ухото в жест, че не чува радост. Бонучи и Дибала му направиха забележка да не се подиграва, преди да станат сцени охрана го изведе в тунела.

В ранния мач от група H Санти Мина изкова с дубъл победата на Валенсия с 3:1 над швейцарския Йънг Бойс и ги нареди втори с 5 точки, на 4 зад лидера Юве.

Манчестър Сити отвя с 6:0 опашкаря Шахтьор и с 9 точки вече е в Топ 16, Олимпик Лион също ще мине. Байерн Мюнхен също излиза лидер от група Е.

Тагове: Манчестър Юнайтед, Ювентус, Кристиано Роналдо