10-11-2018 21:40

Атлетико обърна адаш в домашна драма

Снимка Даниел Касас

Меси и Умтити се връщат в игра за Барса, Дембеле натирен за слаба дисциплина

Атлетико Мадрид обърна с 3:2 адаша Атлетик Билбао в драматична битка от 12-и кръг на Испанското първенство под студен дъждец над “Ванда Метрополитано“ и с 23 точки се върна втори в класирането преди почивката за националните отбори.

Капитанът Сусаета извади топка от голлинията и за малко не вкара след контра на Уилямс. Ариас не улучи вратата при сервирано от Гризман кълбо. Върналият се след ред контузии Коща и дебютантът Фран Монтеро също изпуснаха. Капитанът Диего Годин игра след прекаран гастроентеритис, но водената от него защита се пропука в 36-ата минута, допусна Микел Сан Хосе да нацели гредата, а тъмнокожият голаджия Иняки Уилямс да вкара отскочилата надясно топка. Облак, който бе стабилен дотогава, бе покрил с полет първия удар, но нямаше какво да направи срещу втория.

Мачът се заостри и изнерви след почивката, публиката ревеше срещу съдийски отсъждания, Симеоне бурно протестираше по тъча и бе предупреден от главния Санчес Мартинес. Витоло (сменил безличен Коща), Желсон Мартинс (за Монтеро) и Калинич (за Корреа) дадоха подем на “червено-бялата“ атака, но гостите затваряха пространствата. Саул мина централен защитник. Облак хвана коварен удар на Уилямс и точно, когато отбора на Тото Беридзо контролираше, Томас Парти матира Ерерин с 25-метрова тупалка (61-ва мин). В следващата контра Уилямс надбяга Годин и заби “дубъл“.

Стадиона ревна “Вън“ на съдията за картони на Калинич (удар по Иньиго Мартинес), на Фелипе Луиш и резервния вратар Адан (протести), но посрещна с аплаузи бившия си футболист Раул Гарсия, играл 100 мача с “рохибланкос“, и резерва за баските.
Парти на косъм не изравни от статичен, но го постигна летния трансфер Родриго след последвал ъглов. Драмата бе пълна, след като капитан Годин стана център-нападател заради някакви болки, Парти го смени отзад. Вицешампионите натиснаха в края, Годин заби с глава в 90-ата, а WAR и рефера потвърдиха попадението, вдигнало на крака стадиона. Хората дълго пяха победни песни.

Междувременно след няколко дни тренировки Лионел Меси и Смуел Умтити получиха медицинско разрешение, че са възстановени от контузиите си, и ще играят за Барселона в неделния двубой срещу отлично играещия в Лига Европа Бетис. Ернесто Валверде извади от състава Осман Дембеле, след поредната му изцепка – не се появи на тренировка в четвъртак и принуди щаба да го издирва, после се оправда с коремни болки. Клубните шефове са уморени от слабата дисциплина на 150-милионния тъмнокож френски младеж, който редовно си позволява да закъснява за занимания и се сърди, че не е титуляр.

“Наказание? Не. Всеки да тълкува както иска.“ – комнтира Валверде случая.

Четвъртият в класирането Севиля (20 т.) гостува на третия Еспаньол (21 т).

Тагове: Атлетико Мадрид, Атлетик Билбао, Иняки Уилямс, Томас Парти, Диего Годин