05-12-2018 22:21

Атлетико мърда напред за купата

Снимка Даниел Касас

Още два отбора от Мадрид стигат Топ 16

Атлетико Мадрид елиминира с скромният Сант Андреу с 4:0 (5:0 общо) на “Ванда Метрополитано“, зада стигне осминафиналите в турнира за кралската купа на Испания.Напред продължават Валенсия, Хетафе, Леганес, Еспаньол, Жирона.

Гостуващият тим от четвърта дивизия показа равнстоен на резревите на Атлетико футбол в първата част. Хосе Родригес изпусна да открие на празна врата след избита от Адан топка, Калинич повтори в ответната атака, опита и от задна ножица. Удар-центриране с глава на Сантандреу бе спрян от домакинската греда, Адан извади друг на Хаджи.

След почивката наказаният за мача Симеоне се принуди да пусне титулярните халфове Льомар и Родриго за безлични Желсон Мартинс и Моя, заигра с трима защитници. Три минути стигнаха на световния шампион с Франция да матира с отличен шут вратаря Сеговия. След още четири Никола Калинич се отпуши с удар с глава за първи гол за Атлетико, асистиран от Корреа. Анхел веднага заби майсторски третия (тройка за 7 минути). Льомар подаде на Витоло за четвъртия в 80-ата минута.

Лидерът Диего Коща е оперирал успешно в родна Бразилия петото пръстче на ходилото, което му създаваше нудобство в мачовете и вече бил интервиран преди десетина години.

Диего Симеоне пък се изказа неподготвен запитан за резултатите от класацията за “Златна топка‘2018“ и в традиционен стил намекма за невъзможности футболист на Атлетико да спечели награди по геополитични причини. В опит да защити израсналия до световно ниво в Атлетико Гризман, аржентинският треньор честити наградата на Модрич, уточнявайки как според него най-добри били световните шампиони с Франция Антоан и Рафа Варан.

“По принцип е по-трудно щом играеш в Атлетико, нашата история винаги е много работа и двойни усилия да доближим важни позиции. – на журналистическото настояване иронично добави: - Разсмивате ме, искате да кажа което вече знаете. Куртоа отиде в Мадрид и спечели приза за най-добър в света, а когато бе при нас, го взе Кейлор Навас. В света на футбола трябва да си знаеш къде си и какво е, така ще си по-добре.“

Симеоне явно е позабравил, че Кейлор Навас стана най-добър вратар на световното в Бразилия и за 2014 година, когато клубният му отбор бе Леванте, после бе привлечен от Реал и взе три ШЛ. Тибо Куртоа бе обявен за най-добър страж на мондиала в Русия след като игра полуфинал и бе играч на Челси. Антоан Гризман нямаше достатъчно силни аргументи за “Златна топка“, след като не бе решаващ футболист за Франция в Русия (4 гола, 3 от които от дузпи) и спечели нямащият значение за индивидуалния приз на “Франс Футбол“ турнир Лига Европа, след като Атлетико на Симеоне се издъни в ШЛ. Единственият станал клубен първенец на Европа (за 4-ти път) и световен с Франция бе централният защитник на Реал Варан.

Тагове: Атлетико Мадрид, купа на краля, Диего Симеоне