14-03-2019 00:16

Ливърпул последен в Топ 8

Gulliver Photos/Getty Images

Четири английски тима в следващата Шампионска фаза

Миналогодишният финалист в Шампионската лига Ливърпул тресна с 3:1 като гост Байерн Мюнхен и стигна четвъртфинал в турнира, където има общо четири английски тима. Немския шампион си тръгва нетипично рано от състезанието, което е печелил пет пъти, поредния колос с издънка.

Капитанът на Ливърпул Хендерсон отнесе ритник и се наложи Фабиньо да го смени. Домакините искаха дузпа на Ван Дайк срещу Левандовски на старта на груба първа част. Мане откри прекрасно, навързвайки двама защитници и вратаря Нойер с автопас с пета. Матип пък подари реми с автогол в 40-ата минута.

Върджил Ван Дайк вкара с глава в 70-ата и върна интригата, баварци записаха само един удар към английската врата. Салах изпусна два пъти, но се реваншира частично с магистрален пас извел Мане да забоде “дубъл“ с глава (87-ма мин.)

“Бийтълсите“ допълват Топ 8 след интересните двубои и обрати тази година – шокова елиминация на 13-кратния шампион Реал Мадрид от бързоногите младоци на Аякс, грандиозен обрат на Ювентус от 1:2 срещу Атлетико Мадрид с хеттрик на Кристиано Роналдо (124 гола в ШЛ), драматично измъкнат от Манчестър Юнайтед реванш от 0:2 с ПСЖ с дубъл на Лукаку и златен гол в добавката на Ръшфорд, сърцата игра от Порто за “чао“ на миналогодишния полуфиналист Рома, двуцифрения резултат на Манчестър Сити над Шалке, елиминирането на Борусия от Тотнъм Хотспър на Кейн и на Лион от Барса.