Трансферно лято 2019

03-04-2019 10:16

Десподов се размина с Кристиано

Каляри пада от Юве с расистки скандали

Кирил Десподов се размина с най-интересната си среща в Серие А с Кристиано Роналдо в домакинския мач на новия си тим Каляри с лидера Ювентус снощи. Най-добрият футболист на България бе в групата за мача, но остана на пейката. Той имаше контузия в гърба от февруари дълго възстановяване, пропусна и евроквалификациите на национала с Черна Гора и Косово. Добрата новина е, че болките явно са отшумели.

Суперзвездата на “Старата госпожа“ контузи крак в мач с Португалия и прави интензивно модерно лечение да е на линия за първия четвъртфинал с Аякс след седмица. Крис изобщо не пристигна на остров Сардиния, който иначе харесва за почивка. И без него Италианския шампион нямаше проблеми за 2:0 с голове на Бернардечки и Мойс Кийн.

Тъмнокожите футболисти на гостите Матуиди, Алекс Сандро и Кийн отнесоха расистки подигравки от радикални местни фенове през мача. В 85-ата Мойс отпразнува гола си заставайка като статуя с разперени ръце пред обиждащата го агитка, за което отнесъл нови цветни думи и дори му хвърлили неулучила го стъклена чаша.

“Имаше идиоти, както обикновено, но и нормални хора по трибуните. Нецивилизованите трябва да бъдат идентифицирани с камерите и повече недопускани.“ – коментира изцепките треньора на Юве Макс Алегри.

“Кийн знае, че трябва да празнува със съотборниците като вкара, да ни прегръща нас. – укори нападателя Бонучи. - Имаше едно расистко бууу“ за Кийн, и Матуиди се обиди, но мисля вината е на по 50 %.“

Тагове: Италия, Каляри, Кирил Десподов, Ювентус, Кристиано Роналдо