13-04-2019 21:20

Опашкарят измъкна точка от Барса

снимка: Даниел Касас

Атлетико скъси дистанция с шампиона

Последният в Испанското първенство Уеска устиска само за точка до 0:0 срещу Барселона в 32-ри кръг и почти няма как да се спаси от падане във Втора дивизия.

Ернесто Валверде даде почивка на титулярния състав за четвъртфиналния реванш с Манчестър Юнайтед във вторник, така капитан Меси ще се възстанови от шока с ранения си нос, Пике пък изтърпява цикъл с натрупани картони. Шанс до Тер Щеген на кокетното стадионче в Уеска получиха Артуро Видал, Малколм, забравеният зимен трансфер Принс Боатенг, Аленя, дебютантите Муса Уаге (20 г.) и Жан-Клер Тодибо (19 г).

Осман Дембеле се върна в игра като лидер на атаката след близо месец лечение на контузия, но изпусна фрапантно да вкара, изведен отлично от друга млада надежда – Рики Пуч. Вратарят на Уеска Роберто Сантамария направи важни спасявания, но съотборниците му не можеха да задържат топка и създадат нещо опасно.

Резервите на шампиона не превъзхождаха, изглеждаха средняшки отбор. 19-годишният офанзивен полузащитник от школата “Масия“ Пуч бе моторът на “синьо-моравата“ атака, но тройката нападатели не оползотвори пасовете му. Малколм нацели греда след почивката, пуснатите после Коутиньо и Артур също не помогнаха.

Другият опашкар Селта, макар без контузената си звезда Яго Аспас, показа силно желание да се спаси от изпадане с добре организирана игра като гост на Атлетико Мадрид на “Ванда Метрополитано“, принуждавайки Ян Облак да блести на вратата.

Анхел Корреа и Витоло се скъсаха да изпускат, Антоан Гризман вкара пряк свободен в 42-ата минута. Смяната на Витоло Алваро Мората увеличи на 2:0 с красив пробив, финтиране на вратаря и точен с левачката в 74-ата минута. Гризман не успя да направи същото. Вицешампионите намалиха до 9 точки дистанцията от Барса, остават 6 кръга.

Апелативен комитет на Испанската федерация отхвърли жалбата на “рохибланкос“ за намаляне на жестокото наказание на Диего Коща от 8 мача в Ла Примера за обида над съдия, което според някои медии може да сложи край на престоя му в клуба. Треньорът Диего Симеоне каза, че е разговарял два пъти с испано-бразилеца и твърдо го иска в тима.

Без почиващ за евродвубоя с Аякс във вторник Кристиано Роналдо Ювентус допусна втора загуба за сезона в Серие А с 1:2 от СПАЛ 2013, отлагаща математично спечелване на 35-а титла на Италия и осма поредна. Френки де Йонг получи разтежение в задния мускул на дясното бедро и напусна мача на Аякс (6:2) с Екселсиор, оставяйки под въпрос участието си в Торино.

Тагове: Барсеона, Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, Алваро Мората, Селта, Уеска