16-04-2019 23:50

Меси гипсира Юнайтед на Камп Ноу

Gulliver Photos/Getty Images

Барса стигна полуфинал в Шампионската след четири години карък

Барселона матира с 3:0 Манчестър Юнайтед на домашния Камп Ноу и с общо четири безответни гола стигна полуфиналите на Шампионската лига. Така каталунците счупиха четирилетно проклятие да отпадат рано и ще гонят шеста турнирна титла след последната от 2015 г.

Англичаните, без Лукаку, почнаха смело, Рашфорд заплаши с греда и друг нелош удар. В десетата минута Фред и Иван Ракитич играха едновременно за топка, крака на бразилеца удари този на хърватина и съдията Феликс Брич първо свири дузпа, но виждайки видео-повторение правилно я отмени.

Пет минутки по-късно капитан Лионел Меси реши елиминацията с два гола за четири минути като открадна топки, навърза защитници и прободе Де Хеа. Испанският национал хвана и изпусна кълбото във вратата си с фрапантна грешка при второто положение и показа, че няма психика за важни мачове, все пак парира влизаща топка на Сержи Роберто. Лео води с десет гола този сезон в турнира.

Вместо да хуква да обръща, тимът на Солскяер се остави да бъде приспан от безкрайните каталунски пасове ходом. Пол Погба бе обезличен, отчете се със слаб удар. Ашли Йънг извади нов точен на Меси. Фелипе Коутиньо се отблагодари на доверието на Ернесто Валверде с красив гол в 61-вата извън наказателното и си запуши ушите – знак към каталунската публика, че не е забравил предишните й освирквания.

Испанският шампион чака за следващ съперник по-добрия от Ливърпул – Порто.

Тагове: Шампионска лига, Манчестър Юнайтед, Барселона