Трансферно лято 2019

17-04-2019 20:55

Ботев взе аванс пред ЦСКА (видео и статистика)

Дискусионно съдийство на Николай Йорданов беляза мача в Коматево

Отборът на Ботев Пловдив взе минимално и крехко предимство пред ЦСКА преди реванша в полуфинала за Купата на България, след като се наложи с 3:2 в мач, белязан от спорни съдийски отсъждания.

Ботев поведе 14-ата минута с дузпа, изпълнена точно от Тодор Неделев. 12 минути по-късно съдията Йорданов не нарушение на Перейра срещу Бикел, а Ботев направи контраатака, завършила с гол на Вутов за 2:0.

Същият Перейра в 32-та минута обаче игра с ръка в наказателното поле и този път Али Соу застана на 11 метра от вратата. Ударът му не остави шанс за Кайзер за 2:1.

Като цяло първата част не бе особено качествена и извън головете без сериозни положения пред двете врати.

ЦСКА започна по-активно втората част, като акцентира вниманието си на десния фланг.

В 53-ата минута ЦСКА остана в намален състав след втори жълт картон на Бикел. Противно на очакванията "червените" натиснаха съперника си, а няколко решения на рефера сериозно помрачиха футболния празник в Коматево

Николай Йоранов започна с неотсъждане на дузпа за ЦСКА за още една игра на Перейра с ръка, при която, топката можеше и да влезе в мрежата. Секунди преди това пък ЦСКА удари греда.

Реферът отново можеше да даде дузпа, но не го направи в 69-ата минута. Ударът на Пинто от свободния удар не даде шанс на вратаря - 2:2.

В 84-ата минута Феребори Доре бе оставен сам пред вратата при първия шанс за Ботев след почивката и резултатът стана 3:2 за Ботев. В края на мача гол на Ботев беше отменен правилно.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Тагове: Ботев Пловдив, ЦСКА, Купа на България, видео, Статистика, Джонатан Перейра, Али Соу, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Рубен Пинто, Феребори Доре