18-04-2019 23:59

Челси и Арсенал на полуфинал в Лига Европа

Gulliver Photos/Getty Images

Валенсия и Айнтрахт ще им правят компания

Тазгодишният фаворит за спечелване на Лига Европа Челси помете Славия Прага с 4:3 (1:0 в първия мач) и стигна полуфиналите в турнира срещу Айнтрахт на 2 и 9 май.

Лондончани практически бяха класирани в деветата минута, когато водеха с два гола (общо три безответни). Испанският ветеран Педро откри, после удари греда след светкавична атака на Азар, а куриозно защитникът Симон Дели на скорост заби с глава рекошета във вратата си. Игуаин изненадващо гледаше от пейката, неполучил шанс от Маурицио Сари.

Жиру вкара третия след пас от Педро, изведен от Канте. Сучек намали с глава, Педро направи "дубъл"“, както и Севчик второто полувреме.

Айнтрахт обърна негативния си резултат от първия мач (2:4) и победи с 2:0 Бенфика в домашен реванш във Франкфурт на Майн. 50 000 германци посрещнаха с красива мозайка тима и деряха гърла без умора. Филип Костич откри от засада, но в турнира още няма VAR, а след почивката Себастиян Роде класира немците напред (за повече голове навън). Салвио нацели греда в края и изпусна да донесе успех на Бенфика.

Арсенал стигна втори пореден полуфинал след 1:0 (2:0) над Наполи на “Сан Паоло“. Неаполитанци скочиха силно срещу английски тим, организиран отлично от спечелилия няколко титли със Севиля Унай Емери. Гол на Милич бе отменен за засада, а Лакасет попари домакините с гол от фаул в 36-ата. Анчелоти раздвижи с Юнес изваждайки капитана Инсине, който беше бесен от смяната си. Милич изпусна, а италианският тим не успя да запише гол.

Съперник на "топчиите" в Топ 4 ще им бъде Валенсия на Марселино, отупал в испански двубой под дъжд на "Местая" Виляреал с 2:0 (3:1) с голове на Лато и Парехо.

Финалът е в баку на 29 май и залозите са да е английски.

Тагове: Арсенал, Челси, Спарта Прага, Айнтрахт, Наполи, Валенсия, Вияреал, Лига Европа