10-05-2019 01:05

Лондонски финал в Лига Европа

Gulliver Photos/Getty Images

Челси изхвърли откритието Айнтрахт с дузпи

Челси се измъчи с 1:1 в редовното време срещу откритието на Лига Европа Айнтрахт (1:1 от първия мач), но след продължения триумфира при дузпите с 4:3 и ще играе срещу съгражданите Арсенал на финала на 29 май в Баку. Сините вече са печелили титлата през 2013, а догодина ще играят в Шампионската.

5000 немски фенове подкрепяха мощно на “Стамфорд бридж“ тима на Адолф Хютер с надежда за финал след 39 години.

Двубоят бе много оспорван и изравнен. Трап и защитата му парираха атаки на Жиру и Азар до 28-мата минута, когато Лофтъс-Чийк проби отляво и опъна немската мрежа.

Исканият от Реал и Барса сръбски талант Йович бе предупредил на старта, изравни в 50-ата с прецизно изпълнение. Две атаки на Дзапакоста бяха спрени, лондончани снижиха ритъм и се стигна до продължения.

Гонзало Игуаин влезе като четвърта смяна и веднага провали пробив на Азар. Давид Луиш извади влизаща във вратата на Кепа топка на френската резерва Алер от голлинията. Емерсон бе спрян с ударен глезен. Трап извади с ръка шут на Дзапакоста, веднага гол на Азпиликуета бе анулиран за фал на испанския капитан срещу вратаря.

Себастиан Алер, Йович и де Гузман вкараха първите дузпи за Айнтрахт, Баркли и Жоржиньо за лондончани. Трап изби втората на Сезар Азпиликуета, но 24-годишният Кепа Арризабалага блесна с две спасявания - с коляно на Хинтергер и с плонж на Гонзало Пасиенсия.Давид Луиш майсторски изравни, Азар също не сбърка и класира Челси.

Това може да остане последният мач на Еден на “Стамфорд бридж“, трансферът му в Реал Мадрид е сигурен. Родината на футбола си върна славата след като четири английски отбора ще спорят за двете еврокупи.

Тагове: Челси, Айнтрахт Франкфурт, Лига Европа