Трансферно лято 2019

21-05-2019 19:55

ЦСКА удари Левски (видео и статистика)

Червените остават в битката за шампионската титла

Отборът на ЦСКА остава в играта за титлата след като изигра силно второ полувреме в дербито с Левски, което спечели с 2:0. Така разликата с Лудогорец остана една точка, кръг преди края на шампионата.

Левски беше по-добрият тим преди почивката, но съсздадени с мисъл положения пред Черниаускас липсваха. Стражът на ЦСКА обаче имаше работа - след удари от средно разстояние, като при този на Мариани в 37-ата минута трябваше да се разпъне доста, за да го извади в корнер.

Двата тима обаче определено не се радваха на еднакъв съдийски стандарт и въпреки липсата на фрапантни грешки от страна на Драгомир Драганов, сериозни претенции към някои от неговите отсъждания можеха да се предявят. Особено това се отнася към решението му да не показва наказателни картони за играчи на Левски, в единия от които Паулиньо грубо фаулира Турицов и новият национал трябваше да излезе контузен.

Драганов си замъча в 55-ата минута, когато ръката на Унтонджи спря центриране в наказателното поле. Седем минути след това ЦСКА отправи първи удар в очертанията, но макар и малко неуверено, Михайлов спаси.

ЦСКА отбеляза първия си гол срещу Левски през сезона в 70-ата минута, когато рикошет в Станислав Костов помогна на Тиаго да вдигне радостно ръце.

Драгомир Драганов не прояви чувство към авантажа в 78-ата минута, когато спря играта, след като Тиаго се озовава сам срещу вратаря и отсъди нарушение в поза на ЦСКА.

Пожаленият преди почивката Нуно Рейш все пак бе изгонен с втори картон след като дръпна за фланелката Бикел в 84-ата минута. В 86-ата минута ЦСКА реши всичко с втори гол, дело на Евандро, който се възползва от пропуск на "синята" отбрана.