Трансферно лято 2019

10-06-2019 23:40

Опълченците не издържаха

Нови 90 минути срам за българския футбол

България загуби повече от безславно домакинския си мач с Косово от квалификациите за Евро 2020. Гостите от новосъздадената република бяха абсолютни господари на "Васил Левски" и победиха с 3:2 - най-малкото, с което успяхме да се спасим.

Първата част премина изцяло под диктовката на гостите от Косово, които само в една единствена ситуация не успяха да се ориентират правилно и България ги наказа.

"Трикольорите" отново бяха на практика без средна линия, която не успя нито за момент да задържи топката или пък да отнеме при атака на съперника. Защитата се задъхваше, а бековете бяха отчайващи.

Така в 14-ата минута играч на Косово центрира, Страхил Попов изчисти по-зле от дебютиращ юноша младша възраст и Рашица от няколко метра намери мрежата. Със сигурност и Михайлов можеше да се намеси по-добре, тъй като топката не бе насочена, а беше изцяло в него.

Михайлов обаче спаси по-късно вратата си от втори гол след удар от 15-на метра.

Две минути преди почивката Ивелин Попов получи топката, напредна и на границата на пеналта със силен удар изравни за 1:1.

Първите минути след почивката българските играчи показаха коренно различно лице. Тръгнаха напред, при това далеч не стихийно. И резултатът не закъсня - в 55-ата минута влезлият като резерва Кристиан Димитров с глава направи 2:1. За съжаление обаче това беше всичко от тях в мача.

Девет минути по-късно обаче Косово се върна с гол на централния нападател Муричи, който се върползва от слаба изява на Михайлов и Недялков.

В следващите минути Косово отново заигра далеч по-добре и имаше поне три много чисти възможности за гол, които пропусна. Муричи вкара и трети гол, който бе отменен заради тънко положение на засада. В последните мигове гостите продължиха да изпускат добри възможности, а българите изпаднаха в глухо и срамно опълчение.

Логичното се случи в добавеното време, когато с глава Рашани вкара за 3:2, с което подпечата заслужената победа на гостите.

Тагове: България, Евро 2020, Европейско първенство, видео, Косово