Трансферно лято 2019

19-06-2019 20:30

Контролите днес: Бъдещи резерви блестят за Лудогорец

Черно море надви Марица, Етър и Берое не успяха да победят

Отборът на Лудогорец победи с 4:0 словенския Триглав в първата си контрола на австрийска земя. Съперникът беше много далеч от класата на родния шампион и това беше най-малкото, с което се отърва.

Авансът бе натрупан с помощта на играчи, които обективно погледнато рядко ще виждаме в игра във важните мачове. Лудогорец поведе с 4:0 само за 15 минути от последните мигове на първата част до затварянето на първия час игра.

Попадение на Димо Бакалов в 45-ата минута даде аванс на българския шампион. В 50-ата минута Светослав Ковачев, който се появи като резерва получи пас отдясно от Лукоки и направи резултата 2:0. Малко по-късно за 3:0 вкара отново Бакалов след пас на Доминик Янков. Секунди след гола, четвърто попадение вкара и Дан Битон.

В друга контрола съставът на Черно море записа убедителен успех над Марица Пловдив, надделявайки с 3:0 в приятелски мач между двата тима. Два гола за варненци реализира Жорже Алвеш в петата и 22-ата минути, а крайният резултат бе оформен от Васил Панайотов, който се разписа в 58-ата минута.

Берое отстъпи с 0:2 от македонския Академия Пандев, а в друга контрола Етър не успя да победи Спартак Плевен и двата отбора завършиха 1:1.

Тагове: Лудогорец, Триглав, Черно море, Марица, Димо Бакалов, Дан Битон, Светослав Ковачев