Геният се оттегли!

26-06-2019 20:36

Контролите днес: Шахтьор разби Лудогорец

Черно море и Ботев се поздравиха с победи в мачовете си

Шампионът Лудогорец претърпя тежка загуба с 0:3 от Шахтьор Донец в контрола, играна в Австрия.

Срещата започна с гол за първенеца на Украйна, след като Тете прати топката в мрежата на Ренан още в третата минута. В 23-ата минута Шахтьор вкара втори гол. Този път точен беше Алан Патрик, който също беше изведен зад защитата от капитана Мораеш. Третият гол дойде 19 минути преди края и беше дело на Сикан.

Черно море записа победа и в четвъртата си контрола от лятната подготовка. "Моряците" удариха Ботев Враца с 3:1 в Банско. Срещата се игра в четири части по 30 минути, а попаденията за варненци реализираха Исмаил Иса в 59-ата минута, Аристоте Ндонгала в 60-ата минута и Илиан Илиев в 88-ата минута.

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втора победа в контролите от предсезонната подготовка. "Канарчетата" победиха с 1:0 Витоша (Бистрица) в спаринг, провел се на стадион "Летище". Антонио Вутов (27) отбеляза единственото попадение в мача.

Втора поредна победа с 2:1 в контролите взе съставът на Етър, този път срещу втородивизионния Ботев (Гълъбово). Мачът се игра на стадиона в Елена, където "виолетовите" са на подготовка. И двата гола вкара опитният нападател Иван Стоянов преди почивката.

Отборът на Царско село записа лесен успех с 3:1 над Спартак (Плевен) в контролна среща в столицата. Мачът започна с гол още в 3-ата минута, когато новото попълнение Андерсон Кордейро бе спънат в наказателното поле и дузпата бе превърната в гол от Георги Минчев. В 13-ата минута Емануил Манев направи много добър пробив по фланга, центрира добре и Минчев реализира втория гол в срещата. Третото попадение бе дело на Светослав Диков. Точен за плевенчани пък бе Ивайло Иванов.

Славия и Поморие завършиха 1:1 в контролна среща в Банско днес. "Белите" изпробваха младоци и играчи на проби, докато отборът на Поморие отново демонстрира характер и качества и не се даде на втори елитен тим. Само преди няколко дни те изпуснаха да победят Арда, завършвайки 2:2. Славчо Шоколаров откри резултата в 41-ата минута от дузпа, а Бекир Расим изравни в 74-ата минута с далечен удар.

ЛЯТНА ПОДГОТОВКА 2019

Тагове: контроли, лятна подготовка 2019, Спартак Плевен, Царско село, Славия, Поморие, Лудогорец, Шахтьор Донецк