Геният се оттегли!

22-06-2019 21:00

Контролите днес: Лудогорец победи Карабах

Ботев и Царско село започнаха с победи

Лудогорец победи с 2:0 Карабах в контрола, която се проведе в Австрия. Марселиньо откри резултата в 17-ата минута, а Димо Бакалов удвои в 70-ата минута. Голът е седми за Бакалов, който дава все по-сериозна заявка за титулярно място в компанията на Швиерчок, Кешерю и Чибота.

Ботев (Пловдив) победиха с 1:0 Ботев (Гълъбово) в контрола. Единственото попадение в първата за "канарчетата" това лято проверка реализира талантът Кристиан Добрев. Младата надежда на пловдивчани се разписа в 69-ата минута.

Първенецът във Втора професионална лига Царско село започна с успех същинската част от подготовката си за своя исторически първи сезон в елита на България. Футболистите на Никола Спасов победиха с минималното 1:0 втородивизионния Струмска слава (Радомир) в първата си контрола това лято.

Единственото попадение в проверката реализира голмайсторът на тима Георги Минчев в 15-ата минута.

ЦСКА 1948 записа втора победа през лятната си подготовка. "Червените" надвиха Локомотив (София) с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Локомотив". Мартин Тошев изведе ЦСКА 1948 още в 3-ата минута със страхотен удар от далечна дистанция, който прехвърли стража на столичните "железничари". В 57-ата минута Валентин Йосков удвои.

Арда завърши 2:2 срещу Поморие в първия си мач от подготовката за участие в Първа лига. Още в самото начало на мача, след едно изпълнение на пряк свободен удар Иван Караджов изби топката, но тя срещна тялото на Александър Георгиев, който си отбеляза автогол и откри резултата.

Все пак новото попълнение за Арда Александър Георгиев успя да изкупи вината за първия гол, с попадение в 33-та минута, когато изненада вратаря и го прехвърли. В 52-та минута Ахмед Осман се пребори за една топка в центъра на терена, подаде към Атанасов, който с няколко финта стигна до границата на наказателното поле и от там бе точен, давайки гол преднина за Арда. Пет минути по-късно Милен Танев също направи ефектно изпълнение, като от близо 25 метра простреля влезлия като резерва вратар Банков, топката два пъти се удари в напречната греда, след което влезе във вратата и резултатът стана 2:2.

Двата шампиона на Южните Трети дивизии от изминалото първенство Хебър Пазарджик и Нефтохимик се срещнаха в първа лятна контрола, която завърши 2:0 за пазарджиклии.

Първа победа под ръководството на новия си старши треньор Росен Кирилов записа Етър, който надви Дунав с 2:1 в приятелска среща, играна в Трявна, където е на подготовка русенският тим. Преди това етърци бяха завършили 1:1 със Спартак (Плевен), като получиха изравнителен гол от дузпа в края на мача. И трите гола в Трявна паднаха през първата част, като за етърци се разписаха Флорент Боджадж и Дани Младенов, а голът за съперника бе отново от дузпа.

ЛЯТНА ПОДГОТОВКА 2019

Тагове: контроли, лятна подготовка 2019, Лудогорец, Ботев Пловдив, Арда, Царско село, Етър, Дунав Русе