24-06-2019 11:37

Майорка с героично завръщане в Испанския елит

Gulliver Photos/Getty Images

Рафа Надал празнува великолепния скок с тима и феновете

Кралският Спортен клуб Майорка се върна в Първа Испанска Дивизия след шест години с героичен обрат над Депортиво с 3:0 в реванша на финалния плейоф снощи. Островитяните бяха загубили гостуването на “Риасор“ с 0:2 (в четвъртак), но вложиха душа, сърце и три прекрасни гола, за да играят в елита догодина, постижението им е още по-грандиозно, защото е второ поредно изкачване – предния сезон играеха във Втора В (трета регионална дивизия). Майорка вървяха пети през сезона, а за място на финала пребориха на двойа елиминация Албасете.

Босненецът Анте Будимир откри с прецизно отиграване, докато гостите от Ла Коруня спокойни не очакваха нож в гърба. 35-годишният лидер Салва Севия изненада с перфектно изпълнен пряк свободен след почивката и изравни елиминацията. Вратарят Рейна опази резултата с атрактивно спасяване на Гонзалес, в 83-ата Баба открадна и пусна кълбо на 26-годишния испанец Абдон Пратс, който изуми с техничен шут извън наказателното и прати тима си в сладък делириум.

Клубният автобус с отбора на Висенте Морено бе посрещнат от няколко хиляди надъхващи с песни и димки почитатели в червени фланелки, не спряха да дават кураж и на стадиона. Най-водният гост на трибуните на "Сон Мои" бе топтенисистът Рафаел Надал, който стискаше палци на съостровитяните, израдва се бурно в свой стил на победния гол на Пратс и празнува качването.

В състава на Майорка е 25-годишният испански нападател Хуан Диего Молина, който играе с фланелка с името на Стоичков на гърба. Момчето от Кадис, тръгнал от селския тим на родния Сан Роке сбъдва мечта да играе в елита на Испания.

Директно в Ла Примера влязоха Осасуна и Гранада.

Тагове: Майорка, Депортиво, Ла Примера, Рафа Надал