Трансферно лято 2019

29-06-2019 20:48

Контролите днес: Враца надви мераклии за елита

Нефтохимик вкара шест на аматьори

Отборът на Ботев Враца разби с 4:1 в предсезонна контрола обявилия сериозни претенции за втора година поред тим на ЦСКА 1948. Звездата на врачани Валери Домовчийски откри резултата с точен изстрел от дузпа в шестата минута. Петър Атанасов удвои в 30-ата минута. Андреас Васев направи 3:0. Чавдар Ивайлов върна едно попадение в 64-ата минута. В 70-ата минута Даниел Генов направи 4:1 пак от дузпа. В 84-ата минута Гущеров направи 4:2 с удар отблизо.

Нефтохимик завърши лагера си във Велинград с победа. Днес на стадион "Орчо Войвода" в Панагюрище футболистите на Диян Петков се наложиха с 6:1 над местния аматьорски Оборище Панагюрище. Наставникът на Нефтохимик за последен път, през този подготвителен период, включи в игра всички футболисти, но в оставащите проверки тимът ще излиза с титулярен състав. Първата част на днешния двубой завърши при резултат 2:1 за бургаския тим. Той бе открит от Димитър Костадинов в 33-aта минута, а две минути по-късно аванса на "шейховете" удвои Деян Христов. Малко преди почивката домакините намалиха до 2:1 от дузпа.

През втората чат доминацията на "шейховете" продължи. Иван Колев добави още две попадения за Нефтохимик, а последните два гола бяха дело на Живко Петков, който оформи крайното 6:1.

Пирин спечели първа победа в предсезонните контроли. На новата база в село Падеш "орлетата" победиха с 2:0 сборен отбор на футболисти без професионални договори. Първото полувреме беше по-качественото в мача, но домакините поведоха едва в 32-ата минута след гол на капитана си Димитър Благов. Минута по-късно Иво Михайлов нацели напречната греда.