Геният се оттегли!

03-07-2019 21:27

Контролите днес: ЦСКА завърши лагера в Австрия с победа

Царско село сефтоса лампите срещу Ботев

Отборът на ЦСКА се наложи с 1:0 над Ред Бул Залцбург в контрола, играна в Австрия. Проверката е последна за "червените" преди завръщането им в България.

Единственият гол бе дело на Евандро в 34-ата минута, а мачът не блесна с кой знае колко качество.

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в контрола на комплекс "Царско село". Това бе първият мач в историята на "царете", в който Царско село приема отбор на осветление, като срещата започна с 20-минутно закъснение заради пороен дъжд.

След почивката наставникът на Нефтохимик Диян Петков направи шест смени в състава. Галин Димов имаше шанс да открие резултата десет минути след подновяването на играта, но ударът му срещна гредата. Единственият гол беше дело на Михаил Георгиев в 70-ата минута, след като се възползва от подаване на Деян Христов.

Черно море инкасира първа загуба в контролите от лятната подготовка, като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Виторул (Констанца) в предсезонен мач номер 5. Единственият гол за варненци реализира Жоржиньо в 46-ата минута.

Валери Божинов обра овациите на публиката във Враца при представянето на състава на местния Ботев за новия сезон. Тимът на Сашо Ангелов изигра контрола с Литекс, която завърши 1:1. Божинов пропусна да донесе победата, след като в края не успя да вкара от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Даниел Генов. Разделилият се с Левски Валери Божинов се нагърби с изпълнението, но вратарят спаси.

ЛЯТНА ПОДГОТОВКА 2019

Тагове: Лятна подготовка 2019, ЦСКА, Ред Бул Залцбург, Царско село, Ботев Пловдив