Трансферно лято 2019

05-07-2019 21:15

Контролите днес: Етър и Враца се поздравиха с победи

Отбори от Трета лига завършиха наравно

Ботев (Враца) завърши с класическа победа серията си от контролни срещи след 3:0 като гост на Кариана (Ерден). Врачани подпечатаха успеха си в началото и в края на първото полувреме. Самостоятелен рейд на Петър Атанасов още в 36-та секунда завърши с удар, който бе спасен от вратаря Павел Станев, но при добавката Мирослав Буднинов не сгреши. В 43-ата минута Георги Вълчев бе оставен непокрит на далечната греда при изпълнение на корнер от ляво и необезпокояван  покачи. Малко след това Мирослав Будинов направи резултата класически с неспасяем шут в горния ляв ъгъл.

Отборът на Етър (Велико Търново) победи с 2:0 Литекс в последната си контрола преди началото на новия шампионат. Проверката бе и представяне на новия тим пред собствената публика. Успехът дойде в последните няколко минути на мача. Първо Дино Мартинович откри, а след това бившият национал Пламен Николов си отблеяза автогол.

Оборище и Надежда Доброславци изковаха боево реми в контрол, което бе оцветено и с четири попадения за крайното 2:2. Головете за Оборище бяха дело на Георги Нетов от дузпа и на Симеон Вешев. Аматьорският национал Вешев дойде преди дни тук от Банско,след като  направи много силен пролетен полусезон.