Трансферно лято 2019

16-07-2019 13:49

Купонът започна! Първи клуб се оплака от съдиите

Витоша е недоволен от отсъжданията на Георги Давидов

Първа лига не впечатлява с качество, но пък винаги може да прикове вниманието към себе си. Обикновено го прави с неособено приятни неща като безобразно слабото съдийство, което често е определящо за конкретни мачове и не само.

Витоша Бистрица, който между другото е един от клубовете, които подкрепиха открито статуквото на последния конгрес на БФС и даде гласа си за управлението, при което родния футбол определено не се радва на добри дни (вече 14 години - б.р.), първи пропищя през новия сезон.

В Бистрица имат сериозни забележки към съдията на мача им на старта на шампионата - Георги Давидов.

Ето какво пишат от Витоша Бистрица в сайта си:

"Когато започне сезонът, обикновено е нужно да минат кръг-два, за да влязат в ритъм и футболисти, и отбори като цяло. Това обаче не важи за рефера Георги Давидов, на когото, както обикновено, бяха необходими само няколко минути, за да демонстрира нагледно за пореден път, че Витоша (Бистрица) не е сред фаворитите му.

Давидов, който дълго време ще се помни със смехотворната и обидна за самия него дузпа, която отсъди в полза на Левски при нулевото равенство през есента на 2017 година, отново си навлече гнева на старши треньора на "тигрите". След като вбеси с отсъжданията си през последните две кампании първо Костадин Ангелов, а след това и Росен Кирилов, сега се нуждаеше от по-малко от едно полувреме, за да вдигне кръвното и на новия наставник на тима Енгибар Енгибаров.

Измислени нарушения, подминати очевидни фаулове и груби влизания, прибързани картони в едната посока и спестени в другата, а за капак и свирен със свито сърце край на мача при очевидна възможност за последна опасна атака на "тигрите".

Мачът на Овча купел завърши при резултат 3:2 за домакините, след като гостуващия Витоша на два пъти повеждаше в резултата.

Тагове: Първа лига, Витоша Бистрица, Славия, Георги Давидов, изявление