Трансферно лято 2019

17-07-2019 22:22

Лудогорец аут от Шампионската лига (видео и статистика)

Разградчани с втори слаб мач срещу Ференцварош и втора загуба

Отборът на Лудогорец се прости с бляновете за големи европейски пари с безславно отпадане от унгарския Ференцварош още на старта на квалификациите за Шампионската лига. Разградчани загубиха и втория мач, този път с 2:3 и с общ резултат 3:5 се прехвърлят във втория по сила евротурнир - Лига Европа.

Мачът започна повече от лошо за Лудогорец, който беше безобразен в защита. Първо в 17-ата минута Ихор Харатин беше оставен съвсем сам и след корнер с глава откри, а след четири минути Михал Шкварка от малък ъгъл направи 2:0 в ситуация, в която и Ренан можеше да се намеси по-добре.

Малко преди това Лудогорец бе ударил греда след свободен удар на Марселиньо. Публиката още не си беше поела дъх, когато в 24-ата минута след корнер Терзиев намали на 1:2.

В 28-ата минута Лудогорец получи малко спорна дузпа, която бе изпълнена крайно несериозно от Якуб Швиерчок и стражят Дубиш направи ефектно спасяване.

До края на полувремето нямаше сериозни положения. Ференцварош се опитваше да задържа топката и го правеше добре. Лудогорец пък нямаше особена идея как да стигне до вратата.

Мачът за Лудогорец завърши в 47-ата минута, когато след удар на Нгуен топката се удари в Гуралски и влезе в мрежата за 3:1.

Играта не беше нищо особено, а Лудогорец нямаше никаква идея как да вкара до 69-ата минута, когато Ференцварош чрез Марсел Хайсер си отбеляза автогол при безобидна ситуция.

Десет минути преди края Козмин Моци направи едно от фирмените си изпълнения - грубо влизане с бутоните в тялото на съперник, за което видя директен червен картон. До края футбол нямаше - Ференцварош беше класиран, а Лудогорец крайно немощен за нещо повече от почетна загуба.