Трансферно лято 2019

08-08-2019 22:31

Заря спря ЦСКА (статистика)

Евандро отново бележи, но голът му не беше достатъчен за победа

ЦСКА завърши 1:1 със Заря Луганск от Украйна в първи мач от трети квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата се игра тази вечер пред 16 000 зрители на националния стадион "Васил Левски".

"Армейците" започнаха по-добре срещата и откриха резултата още при първата си по-сериозна атака. Голмайсторът бе добре познат -  Евандро завърши успешно нападението на "червените" в 13-ата минута за 1:0.

В последната минута на първата част бе отсъдена дузпа за гостите за игра с ръка на Албентоса, което предизвика гнева феновете по трибуните и възгласи "мафия", които се чуха и след последния съдийски сигнал. Владлен Юрченко реализира наказателния удар за 1:1.

След почивката нов гол не падна, a спорните отсъждания на главния съдия продължиха. Всичко ще се реши на реванша, който е след седмица.