10-08-2019 21:06

Жоао заби дубъл под носа на Кристиано

Снимка Даниел Касас

Младежът осигурява победа на Атлетико над Юве и надежди за силен сезон

Атлетко Мадрид победи с 2:1 Ювентус в мач от “Интенешънъл Чемпионс Къп“ в Стокхолм с големи футболисти и отлични технически детайли. Тимът на Диего Симеоне си върна на торинци за елиминирането от Шампионската лига, остана втори в летния турнир след Бенфика (от 12 топ-участници), но с най-много вкарани голове в трите мача - 9.

Фокусът бе първо директно надиграване между най-великия португалски нападател Кристиано Роналдо и бъдещият му заместник Жоао Феликс (най-скъп трансфер в историята на Атлетико и Португалия -127 млн.евро), двамата ритаха с желание и качество.

“Старата Госпожа“ влезе с ритъм и самочувствие, владееше и създаде повече положения, Облак извади класата срещу опасни удари на Киелини и Кристиано (обстреля с 5 в първата част). Алекс Сандро чисти от голлинията шут на Коке, мадридчани не успяха чрез бившото острие на Юве Алваро Мората, но 19-годишното ново попълнение Жоао Феликс направи разликата с два гола за 10 минути.

Португалският талант опъна мрежа при първа докопана топка след прецизен дълбочинен пас от Трипиър и веднага изработи на контра шанс за Мората, спрян от Киелини. Вторият в 33-ата бе майсторско овладяване-стрелба на дълъг от Льомар, без страх под носа на Де Лихт и вратаря Счезни, Жоао просто бе отличен с четвърти гол в предсезона и толкова асистенции.

Преодолелият аритмия Сами Кедира намали с шут от втора линия, Гонзало Игуаин не се справи при два добри шанса. Дъглас Коста и Адриан Рабио треснаха греди. Симеоне смени състава втората част, пусна дори младежи от школата. Диего Коща опитваше без успех да вкара (вече без Жоао на терена), дежурно изпусна нерви с лакет във врата и дискусия със съперник.

Публиката на стадиона посрещна с бурни аплаузи 41-годишния Джиджи Буфон, върнал на вратата на Юве след сезон-гурбет в ПСЖ, пази 20 минути. Поиграха нарочените за трансфери Дибала и Манджукич, дебютира Данило, дошъл преди ден от Манчестър Сити при разменна сделка с Жоао Кансело.

Бонучи спря пробив на Корреа, Марио Ермосо – на Кудрадо. Облак хвана коварен на Дибала.

Междувременно спортният директор на ПСЖ Леонардо потвърди, че Неймар няма да е в състава на тима за старта във Френското първенсто утре срещу Ним Олимпик, както и че преговорите за трансфера му са в напреднала фаза без да уточни с кой клуб.

Валенсия сдаде домашната “Портокалова купа“ с 1:1 и 6:7 дузпи на Интер на “Местая“ с голове в редовното време на Карлос Солер и Матео Политано от дузпа. Езекиел Гарай сбърка решаващо. Интер игра в лятната проверка, 60 години след като участва с Пеле в състава.

Тагове: Атлетико Мадрид, Ювентус, Кристиано Роналдо, Жоао Феликс, Сами Кедира, Ян Облак