Трансферно лято 2019

18-08-2019 19:55

ЦСКА показа на Арда, че има още да учи (видео и статистика)

Евандро отново герой, Али Соу счупи каръка

Отборът на ЦСКА затвърди рязко подобреното си представяне в последните с добър успех с 3:2 над тима на Арда, който от своя страна рязко дръпна ръчната спирачка след доброто начало с втора поредна загуба.

ЦСКА поведе с гол на Тони Уот в 16-ата минута, но колебание в цялата защита доведе до изравнително попадение три минути след това, когато Радослав Василев се шмугна и вкара под носа на Черниаускас.

Стражът на ЦСКА на два пъти се намеси решително в спорни ситуации след това, а колегата му Караджов направи спасяването на мача и вероятно на кръга, когато изби с една ръка удар на Малинов в 39-ата минута.

ЦСКА заигра далеч по-добре след почивката и в 64-ата минута Евандро се възползва от разсеяна игра на защитата на Арда, за да вкара дежурния си гол - 2:1. Али Соу искаше дузпа в 78-ата минута, за малко по-алтернативна игра "рамо в рамо" в гръб, след като беше останал срещу Караджов. Малко след това Тони Уот изпусна от два метра след великолепен пас на Кери.

Минута преди края отлично включилият се Али Соу увенча силната си вечер с хубав го с глава, с който сложи край на головата си суша. Секунди по-късно Иван Коконов възстанови досегашния пасив на Арда от един гол с попадение за 3:2, което се оказа и последно за мача.