16-08-2019 23:58

Барса тръгна със загуба и контузен Суарес

снимка: Даниел Касас

38-годишен матира шампионите, Коутиньо пред трансфер, но не в ПСЖ

Испанският шампион Барселона стартира трудно в новото първенство, сезон 2019/2020, като минута преди края загуби мача с 0:1 от Атлетико в Билбао.

Аленя излезе вместо 31-годишния Бускетс като дефанзивен халф до дебютиращ в Ла Примера Френки Де Йонг и Сержи Роберто, индикация как Ернесто Валверде подмладява състава. Отпред, в отсъствието на възстановяващ болки в десен прасец Меси, нещо опитваха Гризман, Суарес и Дембеле. Луис тресна греда, но разтегна десен прасец при шута и бе сменен от Рафиня Алкантара, чийто топовен удар изби вратаря Унай Симон.

Без Иньиго Мартинес и Ибай Гомес, домакините се опънаха с организирана гъста защита, основна заплаха за Тер Щеген бяха Иняки Уилямс и Раул Гарсия.

31-годишният Иван Ракитич (сменил Аленя след антракта) уравновеси средата и помогна в атака, показвайки отдаденост към “азулграна“ и желание да остане. Комбинираше с креативния техничар Рафиня, пробваха обстрел. Антоан вложи умения и ентусиазъм в дебюта си, също някоя грешка от пренавитост.

38-годишният идол на "червено-белите" баски Ариц Адуриц наказа шампионите с прекрасен гол от задна ножица, минутка след влизането си (89), бе залят от фенската любов и обявен за крал на мача. Това бе 96-ти гол за Атлетик в деветия му сезон с клуба, има 194 в Ла Примера от общо 285 кариерни в 763 мача.

Фелипе Коутиньо гледа от трибуните на "Сан Мамес", а каталунско радио обяви, че отива за сезон под наем в Байерн Мюнхен. Това означава закучени преговори между Барса и ПСЖ за Неймар.

Тагове: Барселона, Атлетик Билбао, Фелипе Коутиньо, Луис Суарес