Трансферно лято 2019

04-09-2019 18:40

Скучно начало на Купата на България

Фаворитите в програмата за вторник без особени проблеми напред

Надпреварата за Купата на България започна повече от очаквано с нововъведенията в регламента през сезона - със скука. Днес се изиграха първите мачове от предварителния кръг, които завършиха без изненади.

Миньор Перник се наложи с минималното 1:0 над Струмска слава. Срещата се игра пред около 250 зрители на стадиона в Перник, а единственото попадение реализира Веселин Васев в 39-ата минута.

Отборът на ЦСКА ще се изправи срещу Локомотив Горна Оряховица, който се наложи с 3:1 над Марица. Два гола за успеха на "железничарите" отбеляза Калоян Стефанов (10, 65). Третото попадение за гостите от Горна Оряховица реализира Деян Христов (84) след точно изпълнение на фаул. Почетният гол за Марица вкара Мартин Атанасов (67).

Отборът на Спартак Плевен се класира за 1/16-финалите на Купата на България, след като победи категорично с 4:1 като гост Светкавица в Търговище. Йордан Радев откри резултата в 14-ата минута, а Христо Тодоров удвои в 28-ата. Само минута по-късно обаче Кристиян Арсовски намали за домакините. В края на мача гостите отбелязаха нови два гола и така подпечатаха успеха си. Цветелин Иванов и отново Христо Тодоров бяха точни.

Отборът на Ботев Гълъбово се класира напред за Купата на България. Футболистите на Митко Коцинов постигнаха успех с 2:0 над Вихрен в Сандански. Двете попадения в сблъсъка реализира Ерай Карадайъ (57, 84).

Отборът на Поморие постигна труден успех с 1:0 при гостуването на Созопол в среща от предварителния кръг на турнира за Купата на България. В герой за гостите се превърна резервата Живко Жеков, който се разписа с глава в 73-ата минута.

Късен гол прати Спартак (Варна) срещу Левски за Купата на България. Варненци надвиха трудно аматьорите от Лато (Алеко) с 1:0 на стадиона в Свищов. Единственото попадение вкара Румен Николов в 86-ата минута.

Тагове: Купа на България, Втори предварителен кръг