Трансферно лято 2019

05-09-2019 19:00

И днес без кой знае какви драми за Купата

Локомотив София и Пирин отстъпиха пред Добруджа и Загорец

Днес се изиграха още пет двубоя от предварителния кръг за Купата на България. Вчера беше първата порция от срещи, в която като цяло професионалните отбори взеха своето и продължиха напред.

ЦСКА 1948 спечели с 3:0 гостуването си на Суворово в предварителния кръг за Купата на България. Те откриха резултата в 31-ата минута чрез своя голмайстор Андон Гущеров. В 63-ата минута Денислав Александров бе съборен след пробив в наказателното поле на Суворово и сам реализира отсъдената дузпа. Ивайло Климентов вкара трети гол в 76-ата минута.

Отборът на Хебър (Пазарджик) се класира на 1/16-финалите за Купата на България. Тимът на Николай Митов разби с 4:1 Партизан (Червен бряг) в гостуването си от предварителния кръг на турнира. Крилото Веселин Марчев (24,40) вкара първите си два гола за клуба преди почивката, а между тях Ангел Русев беше точен за домакините в 28-ата минута.

Локомотив (София) напусна надпреварата, след като отстъпи с 0:1 на Добруджа в мача от предварителния кръг. На стадион "Дружба" домакините поведоха рано с гол на нападателя Галин Стоянов, който се оказа достатъчен, за да може тима от Добрич да изхвърли "железничарите".

Отборът на Загорец (Нова Загора) острани Пирин (Благоевград). Лидерът в Югоизточна Трета лига продължи напред в турнира за Купата на България, след като битката завърши 0:0 в редовното време и 5:4 при дузпите.

Тимът на Литекс се класира много трудно за 1/16-финалите за Купата на България, след като победи с 2:1 Дреновец в гостуването си от предварителния кръг. Играчите на Живко Желев стигнаха до успеха след продължение на "Арена Дреновец". Георги Мариянов се превърна в герой за "оранжевите". Десетката на Литекс отбеляза и двата гола за своя отбор. Той първо беше точен в 10-ата минута, след което донесе успеха с точно изпълнена дузпа в 95-ата минута.

Тагове: Купа на България