07-09-2019 23:57

Първа победа за Португалия в групата

Снимка Даниел Касас

Цял мач освиркват Роналдо в Белград, отговаря с гол

Първа победа в три мача в група В на евроквалификациите записа шампионът Португалия с 4:2 като гост на Сърбия в Белград и се качи втори с 5 точки. Лидер с 13 е Украйна след класическа победа над Литва, плавите са четвърти.

Португалците, сигурни за репешажите за Евро‘2020 като лидери в Лигата на Нациите, не си даваха много зор първото полувреме, но все пак решиха да не се излагат. Комшиите, с нов треньор Тумбакович и с конструктор Душан Тадич, стигнаха до три шанса, без да финализират. Сблъсък на вратаря Димитрович със съотборник доведе до гол на Уилям Карвайо преди антракта.

Мотивиран от постоянните освирквания на сръбската публика, Кристиано Роналдо пробва рефлекси с далечен обстрел, преди в комбинация с Бернардо Силва и Бруно Фернандес да стигнат до втория, Гонзало Гуедеш заби.

Семедо нарани десния си прасец при сблъсък с Коларов (жълт) и бе изнесен на носилка, което може би го вади от мача на Барселона след седмица. В 68-мата Миленкович намали с глава, Лялич не изравни на косъм. Изведен от Бернардо в 80-ата, Роналдо на скорост мушна дежурно попадение (89-о). Митрович вкара след атака на Тадич, веднага и Бернардо Силва за 4:2. 18-годишният Жоао Феликс и Лука Йович (21 г.) поиграха в края, не и друг талант - Милинкович-Савич.

Въпреки, че Гризман сбърка дузпа, световният шампион Франция помете с 4:1 Албания с дубъл на Кинсли Коман и води група H с изравнени 12 точки с Турция и Исландия.

Тагове: Португалия, Сърбия, Кристиано Роналдо, Франция, Украйна