10-09-2019 23:32

България се издъни и в Дъблин (статистика)

Gulliver Photos/Getty Images

И резервите на Балъков на дереджето на титулярите

Дебютиращият за националния отбор 37-годишен ветеран Христо Иванов провали усилията на "трикольорите" за нещо повече от почетна загуба от Ейре в контрола, след като на два пъти реагира слабо за крайното 3:1 в полза на домакините.

Двата тима изиграха слаба първа част, в която липсваха сериозни положения за гол.

Христо Иванов отби несръчно удар в 56-ата минута, а Браун с добавка направи 1:0 за Ейре. Радостта на домакините бе кратка и в 67-ата минута те сбъркаха за първи и единствен път в защита, България получи дузпа, а Ивелин Попов беше без грешка - 1:1.

В 83-ата минута Иванов проспа центриране в малкия пеналт и Лонг направи 2:1. Джеймс Колинс в 86-ата минута засече центриране отляво за крайното 3:1.