Геният се оттегли!

14-09-2019 19:30

ЦСКА отново в играта (видео и статистика)

Червените надиграха Ботев в Коматево и подгониха лидерите

Отборът на ЦСКА се наложи с 1:0 като гост на Ботев в мач от деветия кръг на Първа лига, с което затвърди излизането си от кризата на резултати, в които беше изпаднал в началото на шампионата.

ЦСКА първи имаше своята възможност, броени секунди след началото но Соу не успя да се измъкне. Ботев се окопити и на три-четири пъти принуди вратарят на ЦСКА Бусато да спасява "червените".

Като цяло обаче традиционно мотивираният на над 100% срещу "армейците" Ботев не успя да наложи категоричен превес и мачът вървеше по-скоро равностойно, още повече, че и Евандро можеше да огорчи Георгиев след бърза атака.

ЦСКА влезе по-добре във второто полувреме и организира няколко добри атаки, без обаче да стигне до наистина чиста възможност. Евандро в 71-ата минута видя как Янко Георгиев спасява удара му точно под гредата.

Али Соу затвърди категорично подобрената игра на ЦСКА след почивката с гол в 75-ата минута, отбелязан след самостоятелен пробив отдясно и точен шут от малък ъгъл.

До края Бусато се намеси веднъж за самочувствие, а съотборниците му не позволиха на съперника да създаде сериозни положения за изравняване.