14-09-2019 17:07

Дъждовна победа на Реал

Снимка Даниел Касас

Карим се отчита с дубъл, Азар дебютира готов за Париж

Реал Мадрид надигра с 3:2 Леванте на “Бернабеу“ в четвърти кръг на Испанското първенство и остави добри впечатления с връщане на атрактивния атакуващ стил от ерата “Кристиано-ББС“. Първото полувреме бе изцяло под дъжд.

Внезапната мускулна контузия на мотора Модрич принуди Зидан да търси нови опции за конструкция на атаката. “Белите“ играха експериментално 4-2-4 като Бензема и Хамес Родригес покриваха широк въртешен периметър между крайните нападатели Винисиус и Лукас Васкес (отдясно) с доста пресиране и разнообразие.

Вратарят Айтор Фернандес извади две тупалки на Карим, друга на Крос, Лукас уцели греда. Френската "девятка" разпечата с глава портата след прецизен пас от Дани Карбахал отдясно в 27-мата минута, след малко на двойно с Хамес направи “дубъл“ и девети гол в последните шест домашни мача (четири попадения този сезон). Пробив по дясното крило на Васкес и Винисиус в 41-вата сервираха третия гол за дефанзивния халф Каземиро.

Играещият под наем в Леванте нападател Борха Майорал, формиран в школата на Реал, изненада Куртоа с гол веднага след антракта, но не празнува с респект на любимия стадион.

100-милионният късен дебютант Еден Азар (за Каземиро, 60 мин.) даде още качество на Мадридската атака (петима плюс влизания на Марсело). Вини щеше да открие сметка при масивна атака, тръгнала от пета от Хамес и спасени стрелби на Азар и Вини, но след две минути мъдрене VAR му отмени гола (за мини засада на Еден), а решението бе звучно освиркано от мадридистите след тягостното чакане.

Айтор лъвски извади сигурни попадения на Еден и Вини, който оправда треньорското доверие с пробиви, асоциации и обстрел. Високата резерва Малеро заби втория за гостите, неопазен от Карбахал, Хамес изпусна два пъти да увеличи аванса. Куртоа опази трите точки.

Тимът на Зизу стартира силно тежката серия от седем двубоя за три седмици, в които Модрич няма да е на линия. Следва изпитание срещу Пари Сен Жермен в Париж в сряда за старта на групите на Шампионската лига, за който централните защитници Серхио Рамос и Начо Фернандес са наказани, после идват Севиля, Осасуна, Атлетико Мадрид Брюж и Гранада. Зидан все пак пробва новодошлия 21-годишен бразилски защитник Милитао (вместо Рамос) до Варан (за сряда срещу възстановен Кавани).

“След феноменална първа част с голове, положения и себераздаване, влязохме неуверено във втората, мача се промени с допуснат ранен гол, въпреки че имахме шансове за чеитри и повече...- призна Зидан. – Пътуванията навън дотежаха, на Казмиро например. Хамес също завърши физически мъртъв, но показа характер и издържа, а и е толкова качествен! Овациите за Карим показаха важността му, нека така продължава. Азар има само четири тренировки с тима, видя се колко е опасен и добър като пипа топка, има вертикалност, не искам да се контузва.“

Тагове: Реал Мадрид, Леванте, Карим Бензема, Винисиус, Еден Азар