14-09-2019 21:29

Атлетико губи мач и вратар

снимка: Даниел Касас

Неймар и Навас спасиха ПСЖ от домашен резил

Атлетико Мадрид претърпя първо поражение в Ла Примера този сезон с 0:2 като гост на Реал Сосиедад, запазва лидерството с точка аванс пред Реал Мадрид, но може да бъде изпреварен от Севиля при неделна победа.

Първото полувреме бе здрава битка на висок ритъм и надлъгване без победител. Играещият под наем от Реал Мадрид младок Мартин Йодегоор откри за домакините в 60-ата и хвърли в екстаз стадиона. След минутка и статичен завърнал се от години в Премиершип Начо Монреал удвои като топката от силния му шут първо срещна лицето на хвърлил се да спасява Ян Облак и го препарира. Словенецът се свести от комоцио с медицинска помощ и искаше да остане, но Симеоне пусна Антонио Адан вместо него с идея да го възстанови за домакинството на Ювентус в сряда за Шампионската лига. Адан блокира нова опасност на Оярзабал.

Бившият страж на Атлетико Мигел Анхел Моя извади с ръка удари на Витоло и Хименес.Коща и Жоао Феликс не бяха заплаха.

Неймар Джуниор удължи серията от 43 мача поред с отбелязани голове на Пари Сен Жермен с 1:0 над Страсбург в първото появяване този сезон. Бразилецът, който иска да напуска Френския шампион и цяло лято форсираше завръщане в Барса, заради което цял мач отнесе освирквания от запалянковците на “Парк де Пренс“ (ултрасите опънаха плакат “20 милиона да заиграеш с Меси...Париж не се пунтира“), донесе победата в в 92-рата минута с подобаващ за класата си удар – задна ножица с левачка.

Ней празнува с топка под фланелка и захапан като биберон палец, което вероятно значи, че ще пак ще става татко, отправи и молби към небето. Анхел Ди Мария веднага го изведе за дубъл, който VAR не зачете, въпреки че защитник покриваше евентуалната засада. Кейлор Навас, току що дошъл от Реал Мадрид, спаси новия си отбор два пъти при дебюта и очаква досегашните съотборници на старта на групите в Шампионската лига в сряда. Ней е наказан за този двубой. Дебютира също Марио Икарди, Кавани е възстановен, но остана на пейката.

Тагове: Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад, Ян Облак, Неймар Джуниор, Пари Сен Жермен, Кейлор Навас